Аналіз роботи за минулий рік

Аналіз роботи шкільної бібліотеки за 2013/2014 навчальний рік

Протягом 2013/2014 навчального року шкільна бібліотека працювала в тісному контакті з педагогічним колективом школи. Згідно з „Положенням про бібліотеку навчального закладу” книжковий фонд художньої літератури бібліотеки у 2013/2014 навчальному році зріс на ____ примірники. З них ____примірників подаровано учнями школи.

Фонд підручників у 2013/2014 навчальному році зріс на _______ примірники (загальною сумою ________грн.).

Фонд бібліотеки поповнився 1 електронним диском.

До бібліотеки школи записано _______ учнів і співробітників школи.

Проведено цикл бесід  про роль бібліотеки і культуру читання (за окремим планом).

Картотека підручників постійно поповнювалася в міру надходження нових підручників.

Протягом року комп’ютер, встановлений у бібліотеці постійно використовувався для підготовки учнями рефератів, повідомлень, створення кліпів, пошуку матеріалів, разрукування їх  до різних заходів у школі.

Учнями школи з використанням матеріалів бібліотеки створено низку презентацій до знаменних дат року (свято Першого дзвоника, День учителя, Новий рік, 8 березня, шевченківський тиждень, День Матері, «Останній дзвоник»).

Протягом року бібліотека брала участь у всіх загальношкільних заходах:

а) тиждень, присвячений 200 річчю від дня народження Т.Г.Шевченка:

а) книжкова виставка;

б) участь у різноманітних конкурсах.

в) екскурсії 1-5 класів до бібліотеки;

Протягом року проводились екскурсії 1-5-х класів до бібліотеки.

Було оформлено книжкові виставки до знаменних дат року, проведено заплановані заходи.

Згідно з планом роботи шкільної бібліотеки на 2013/2014 навчальний рік були проведені такі заходи:

І.  Інформаційно-бібліографічна робота (за окремим планом)

1. Ознайомлення учнів 1-х класів із бібліотекою.
  2. Роль і значення бібліотеки. Поняття «абонемент», «читальний зал», самостійний вибір книг (2 класи).
  3. Структура книги. Хто і як створює книги (2-3 класи).
  4. Що таке каталог і навіщо він потрібний у бібліотеці (4 класи).
  5. Твої перші енциклопедії, словники, довідники (5-6 класи).
  6. Газети та журнали для дівчат (7 класи).
  7. Як правильно оформити реферат (8 класи).
  8. Як побудована книга. Анотація, передмова, післямова, зміст, словник.
  9. Довідкова література: універсальна, галузева.
  10.  Інформаційний пошук літератури для реферату (9 класи).
  • Оновлені тематичні полиці:

«Правові знання – кожному школяру»

«Ні» насильству над дітьми»

«Здоров’я – головна цінність у житті»

«На допомогу вчителю»

«Творчі роботи наших учителів» та ін.

• Вивішувались інформаційні вісники:

«Нові підручники»

«Нова література – подарунки читачів»

ІІ. Масові заходи:

• Книжкові виставки (наприклад, «Україна – незалежна», «День Державного прапора», «Всесвітній день інформації», «День пам’яті жертв голодомору», «1 Грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом»)
  • Бібліотека брала участь у предметних тижнях і олімпіадах, активно використовуючи можливості Інтернету.
  • Участь у конкурсі колядок і щедрівок для 5-8 класів.
  • Допомога протягом року класним керівникам у проведенні бесід з питань техніки безпеки, охороні здоров’я і життя дітей.
  • Свято врожаю – добір віршів для оформлення виставки.
  • Цикл заходів, присвячених Міжнародному дню рідної мови, спільно з учителями української мови та літератури.
  • «Учителю вклонімося до землі». Допомога в урочистих заходах з нагоди Дня вчителя.
  • Конкурс малюнків до Свята мами.
  • Виставка стінних газет, малюнків, присвячених трагедії на ЧАЕС.
  • Виставка стінних газет «Права дитини».
  • Свято День матері. Добір віршів, пісень про матір.
  • За допомогою Інтернету в бібліотеці учні школи готувалися до районних турнірів з історії, географії, англійської мови, хімії, математики, різноманітних конкурсів:
  • Протягом усього навчального року надавалась допомога педагогічному колективу в доборі методичної та художньої літератури для проведення уроків та різноманітних заходів. Активно використовувався комп’ютер для пошуку інформації за різними запитами вчителів та учнів.
  • Постійно поповнювався новими надходженнями  картотека підручників.
  • На педагогічних радах учителі отримували інформацію про нові надходження до бібліотеки підручників та художньої літератури.
  • Ведуться всі форми обліку фонду бібліотеки.
  • Проведено інвентаризацію фонду підручників.
  • Своєчасно ведеться обробка, видача нових підручників, а також списання старих підручників.
  • Проведена акція «Подаруй бібліотеці книгу». Випускниками 2014 року подаровано _______примірників художньої літератури та енциклопедій.
  • У приміщенні бібліотеки постійно проводиться робота по підтримці естетичного вигляду.

.